Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają. Oto powód

0
Podziel się

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko spadają, bo kraje OPEC zamierzają dostarczać więcej tego surowca - podają maklerzy.

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają. Oto powód
(roger_melb/CC/Flickr)
bErwOuJN

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 92,28 USD, po spadku o 2 centy. Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 4 centy do 110,82 USD za baryłkę.

Kraje zrzeszone w Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej OPEC, które w przyszłym tygodniu spotkają się na posiedzeniu kartelu, zamierzają do połowy grudnia zwiększyć eksport ropy o 3 proc., bo rafinerie na świecie wznawiają produkcję po przerwach remontowych, a to oznacza wzrost zapotrzebowania na ropę.

Kartel chce podwyższyć dostawy ropy o 700 tys. baryłek dziennie, do 24,5 mln b/d. OPEC zbiera się 4 grudnia w Wiedniu. Grupa ustaliła dwa lata temu, że target produkcji surowca przez kartel wyniesie 30 mln b/d. Tymczasem w USA rosną zapasy ropy. _ - Kiedy podaż surowca przeważa nad popytem, to wywiera presję na spadki cen ropy _ - mówi Ric Spooner, analityk rynkowy w CMC markets w Sydney.

bErwOuJP

W czwartek handel w USA na giełdzie paliw odbywał się jedynie w formie elektronicznej, bo Amerykanie obchodzili Święto Dziękczynienia. Transakcje z tego dnia zostaną zaksięgowane w piątek.

bErwOuKq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)