Notowania

ceny ropy
07.09.2012 08:25

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają. To przez...

Analitycy oceniają, że ceny ropy mogły ostatnio rosnąć za mocno biorąc pod uwagę spodziewany słabszy wzrost liczby nowych miejsc pracy w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z powodu spekulacji, że popyt na paliwa w USA osłabnie. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 98 centów do 94,55 USD. *

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 45 centów do 113,04 USD za baryłkę. Analitycy oceniają, że ceny ropy mogły ostatnio rosnąć za mocno biorąc pod uwagę spodziewany słabszy wzrost liczby nowych miejsc pracy w USA.

O 14.30 Departament Pracy poda dane o stopie bezrobocia w USA w sierpniu. Analitycy oceniają, że nie zmieniła się i wyniosła 8,3 proc. Spodziewany jest wzrost liczby nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych o 130 tys. wobec wzrostu poprzednio o 163 tys., a w sektorze prywatnym o 142 tys., po wzroście w lipcu o 172 tys.

W czwartek ropa na NYMEX w USA zdrożała o 17 centów do 95,53 USD/b, najwyższego poziomu na zamknięciu handlu od 31 sierpnia. W tym roku WTI staniała w USA o 4,0 proc. W tym tygodniu spadek cen wyniósł 1,7 proc.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: ceny ropy, giełda, wiadomości, surowce
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz