Notowania

ropa naftowa
21.06.2011 08:58

Ceny ropy w USA rosną dzięki uspokojeniu nastrojów wokół Grecji

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną drugi dzień, po tym, jak zmniejszyły się obawy, że Grecja ogłosi niewypłacalność, a także w oczekiwaniu na pozytywny raport o zapasach ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, publikowany w środę

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seesea/Dreamstime)

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną drugi dzień, po tym, jak zmniejszyły się obawy, że Grecja ogłosi niewypłacalność, a także w oczekiwaniu na pozytywny raport o zapasach ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, publikowany w środę - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec, zyskuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku 65 centów i kosztuje 93,91 USD.

Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie wzrósł o 6 centów do 111,75 USD za baryłkę.

Premier Luksemburga i szef eurogrupy Jean-Claude Juncker powiedział, że grecki premier Jeorjos Papandreu zapewnił go, że rząd Grecji zrobi wszystko, by zapewnić sobie pomoc finansową.

Środowy raport amerykańskiego Departamentu Energii ma pokazać, że zapasy ropy USA spadały trzeci tydzień z rzędu, oczekują analitycy.

Tagi: ropa naftowa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz