Notowania

srebro
27.07.2009 14:19

Ceny srebra zbliżyły się do 14 dolarów za uncję

Poprzedni tydzień, jako już kolejny z rzędu srebro może zaliczyć do wyjątkowo udanych. W ciągu tygodnia notowania kruszcu zbliżyły się do poziomu 14 USD/1 oz., poniżej którego spadły w końcówce czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(unforth/CC/flickr)

Od poniedziałku do piątku wartość kruszcu wzrosła o zaledwie 4 centy na uncji, zamykając jednak piątkową popołudniową sesję kwotą aż o 0,62 dolara na uncji wyższą aniżeli przed tygodniem.

W poniedziałek na giełdzie w Londynie uncja srebra podrożała aż o ponad 0,5 dolara na uncji (+0,58 USD). Główną przyczyną wzrostów niewątpliwie była sytuacja na walutach, gdzie silnej deprecjacji względem kluczowych euro i funta brytyjskiego uległ dolar amerykański. Wskaźnik eurodolara wzrósł z 1,4105 do 1,4224. Jeszcze gwałtowniejszy wzrost dotyczył kursu GBPUSD, która to para odnotowała ruch z 1,6337 do 1,6548. Kolejnego dnia część inwestorów zdecydowała się zrealizować zyski, stąd cena uncji srebra odreagowała o 1/3 dolara na uncji, osiągając w środę ubiegłotygodniowe minimum cenowe - 13,40 USD/1 oz. Do końca tygodnia wartość kruszcu regularnie wzrastała, podążając w ślad za notowaniami złota, które po raz pierwszy od pierwszej połowy czerwca odnotowało fixing powyżej 950 USD/1 oz. Ponadto pozytywnie na wzrost metali szlachetnych rzutowały spadki kontraktów na amerykańskie indeksy giełdowe. Tym samym do piątku uncja srebra podrożała do 13,78 USD/1 oz., zamykając jednocześnie ostatnią w tygodniu
sesję ubiegłotygodniowym apogeum cenowym.

W przeliczeniu na rodzimą walutę, w poniedziałek na giełdzie w Londynie za uncję białego kruszcu płacono 41,54 PLN, natomiast na zamknięciu piątkowej sesji ta sama ilość srebra kosztowała 40,88 PLN.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: srebro, ceny srebra, surowce, giełda, wiadomości
Źródło:
E-numizmatyka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz