Notowania

notowania miedzi
16.09.2014 08:34

Drożeje miedź i inne metale przemysłowe

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6838,25 USD za tonę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandr Kondratuk/RIA Novosti/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną podobnie jak innych metali przemysłowych - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6838,25 USD za tonę, po zwyżce o 0,3 procent.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień drożeje o 0,3 proc. do 3,0935 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na listopad zdrożała o 0,5 procent do 48 tys. 640 juanów (7911 USD).

_ - Większość metali ma teraz wsparcie techniczne _ - mówi Chae Un Soo, trader na rynku metali w Korea Exchange Bank Futures Co. _ W ostatnich dniach była za duża ich wyprzedaż _ - ocenia.

We wtorek rozpoczyna się w USA dwudniowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej i jej decyzja może mieć kluczowe znaczenie dla rynków w następnych dniach.

Słabsze dane napłynęły z USA w poniedziałek o produkcji przemysłowej w sierpniu. Spadła ona nieoczekiwanie o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca, po wzroście w poprzednim miesiącu o 0,2 procent i po korekcie w dół ze wzrostu o 0,4 procent. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji przemysłowej w sierpniu o 0,3 procent w ujęciu miesięcznym.

Wykorzystanie mocy produkcyjnych amerykańskich firm wyniosło w sierpniu 78,8 procent wobec 79,1 procent w poprzednim miesiącu. Analitycy oczekiwali wyniku 79,3 procent.

Tagi: notowania miedzi, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz