Notowania

giełda
29.09.2014 08:30

Inwestorów niepokoi słabnący popyt na metale w Chinach

Miedź na LME kosztuje 6 666 doalrów za tonę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają. Podobnie jest na giełdach metali w USA i Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.666,05 USD za tonę, po spadku o 0,8 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień tanieje o 0,6 proc. do 3,0160 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na listopad staniała o 0,9 proc. do 47.470 juanów (7.737 USD).

_ - Inwestorów niepokoi słabnący popyt na metale w Chinach i wysokie zapasy metali na LME _ - mówi Kazuhiko Saito, analityk Fujitomi Co., firmy brokerskiej z Tokio.

Umacnia się amerykański dolar po piątkowych danych o PKB w USA, a to powoduje, że metale są droższe dla kupujących.

Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w II kwartale 2014 roku o 4,6 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu USA w trzecim wyliczeniu.

Analitycy spodziewali się wzrostu PKB w II kwartale właśnie o 4,6 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk. Wcześniejsze wyliczenie mówiło o wzroście w II kwartale o 4,2 proc.

Na dodatek indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, wzrósł do najwyższego poziomu od 14 miesięcy i wyniósł we wrześniu 84,6 pkt. W sierpniu zanotowano 82,5 pkt.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz