Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
łukoil
02.02.2009 18:35

Łukoil tnie inwestycje

Czołowa rosyjska firma naftowa obetnie w tym roku o 25-30 proc. swoje inwestycje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Czołowa rosyjska firma naftowa Łukoil obetnie w tym roku o 25-30 proc. swoje inwestycje - zapowiedział prezes spółki Wagit Alekpierow.

_ - Zredukujemy programy inwestycyjne w stosunku do 2008 r. o 25-30 proc. W sumie inwestycje wyniosą blisko 8 mld dolarów _ - oświadczył Alekpierow w wywiadzie dla angielskojęzycznego radia _ Russia Today _.

Inwestycje tej wysokości pozwolą firmie _ zapewnić sobie wzrost wydobycia ropy naftowej w 2009 r. o 1,5-1,8 proc. _ - dodał.

Inwestycje zagraniczne Łukoila wyniosą około 1,5 mld dol.

Alekpierow podkreślił, że programy inwestycyjne nie są sztywne i zależą od ceny ropy naftowej oraz od kursu rubla, który od listopada stracił ok. 1/3 wartości (sprawdź Notowania surowców na świecie - kliknij!) .

Dochód netto Łukoila od stycznia do września 2008 r. wzrósł o prawie 71 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego i wyniósł 10,8 mld dol.

Łukoil został w poniedziałek uhonorowany nagrodą dla najbardziej transparentnej firmy w Rosji z powodu udzielania akcjonariuszom i ewentualnym inwestorom informacji na temat osiąganych wyników i planów na przyszłość.

Tagi: łukoil, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz