Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łukoil tnie inwestycje

0
Podziel się

Czołowa rosyjska firma naftowa obetnie w tym roku o 25-30 proc. swoje inwestycje.

Łukoil tnie inwestycje
(PAP/ EPA)
bEiqEynF

Czołowa rosyjska firma naftowa Łukoil obetnie w tym roku o 25-30 proc. swoje inwestycje - zapowiedział prezes spółki Wagit Alekpierow.

_ - Zredukujemy programy inwestycyjne w stosunku do 2008 r. o 25-30 proc. W sumie inwestycje wyniosą blisko 8 mld dolarów _ - oświadczył Alekpierow w wywiadzie dla angielskojęzycznego radia _ Russia Today _.

Inwestycje tej wysokości pozwolą firmie _ zapewnić sobie wzrost wydobycia ropy naftowej w 2009 r. o 1,5-1,8 proc. _ - dodał.

bEiqEynH

Inwestycje zagraniczne Łukoila wyniosą około 1,5 mld dol.

Alekpierow podkreślił, że programy inwestycyjne nie są sztywne i zależą od ceny ropy naftowej oraz od kursu rubla, który od listopada stracił ok. 1/3 wartości (sprawdź Notowania surowców na świecie - kliknij!)
.

Dochód netto Łukoila od stycznia do września 2008 r. wzrósł o prawie 71 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego i wyniósł 10,8 mld dol.

Łukoil został w poniedziałek uhonorowany nagrodą dla najbardziej transparentnej firmy w Rosji z powodu udzielania akcjonariuszom i ewentualnym inwestorom informacji na temat osiąganych wyników i planów na przyszłość.

bEiqEynN
bEiqEyoi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)