Notowania

ceny miedzi
06.06.2011 08:18

Miedź drożeje na giełdzie w Londynie

Powodem są prognozy, że koszty pożyczek w USA pozostaną na niskim poziomie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Centrum prasowe KGHM S.A.)

P*owodem są prognozy, że koszty pożyczek w USA pozostaną na niskim poziomie. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9.157,00 dol. za tonę po wzroście o 0,6 proc.*

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi drożeje w kontraktach na lipiec o 0,6 proc. do 4,160 dolarów.

Słabsze od oczekiwań dane z USA w ubiegłym tygodniu: o aktywności wytwórczej, zatrudnieniu i zaufaniu konsumentów, wspierają spekulacje wśród inwestorów, że amerykańska Rezerwa Federalna utrzyma stopy procentowe bliskie zeru, aby chronić ożywienie w gospodarce.

_ - Rozczarowujące dane z rynku pracy wsparły perspektywę niższych stóp procentowych przez dłuższy okres, podczas gdy słabnący dolar stanowi wsparcie dla wzrostu cen metali bazowych _ - mówi Mark Pervan, ekonomista Australia & New Zealand Banking Group.

Stopa bezrobocia w USA w maju wyniosła 9,1 proc., wobec 9,0 proc. w kwietniu - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie.

W maju liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 54 tys., podczas gdy w kwietniu wzrosła o 232 tys. po korekcie.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast w maju o 83 tys., podczas gdy w kwietniu wzrosła o 251 tys. po korekcie.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się w maju stopy bezrobocia w USA na poziomie 8,9 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 165 tys., a w sektorze prywatnym wzrośnie o 170 tys.

Giełda w Szanghaju w poniedziałek nie działa - z powodu święta - podobnie jak rynki finansowe.

Tagi: ceny miedzi, miedź, surowce, metale, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz