Notowania

ceny miedzi
26.05.2011 08:46

Miedź drożeje na giełdzie w Londynie

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną trzecią sesję z rzędu, bo popyt na metal będzie wyższy niż podaż - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9.110 dol. za tonę, po wzroście notowań o 0,5 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Centrum prasowe KGHM S.A.)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną trzecią sesję z rzędu, bo popyt na metal będzie wyższy niż podaż. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9.110 dol. za tonę, po wzroście notowań o 0,5 proc.

Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi zdrożała w dostawach na sierpień o 1,7 proc. do 68.080 juanów (10.494 dol.).

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na lipiec kosztuje o 0,7 proc. więcej i wynosi 4,1345 dolarów.

_ - Dobre nastroje na rynku są głównym czynnikiem wzrostów cen, a informacje o możliwych zakłóceniach w dostawach miedzi jeszcze wspierają zwyżkę notowań _ - mówi Zhang Wei, analityk Zhaojin Futures w Shandong.

Pracownicy kopalni miedzi ElTeniente, należącej do firmy Codelco, w Chile rozpoczęli w środę strajk domagając się wyższych płac i przywilejów - informują przedstawiciele związku zawodowego kopalni.

Kopalnia miedzi ElTeniente jest czwartą największą w Chile, a Codelco największym na świecie dostawcą tego metalu.

Jakiekolwiek zakłócenia w dostawach miedzi mogą jeszcze pogorszyć spodziewane w tym roku jej braki na globalnym rynku metali.

W lutym popyt na miedź przewyższał jej podaż o 17.000 ton - wynika z danych International Copper Study Group. Grupa spodziewa się w tym roku deficytu miedzi na poziomie 377.000 ton.

Tagi: ceny miedzi, miedź, surowce, metale, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz