Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedź drożeje po lepszych danych z gospodarki USA

0
Podziel się:

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7046,75 dolarów za tonę, po wzroście o 0,4 procent.

Miedź drożeje po lepszych danych z gospodarki USA
(AP/Fotolink/East News)
bEEwFDsR

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po lepszych danych makro z USA - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7046,75 dolarów za tonę, po wzroście o 0,4 procent.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień zdrożał o 0,4 proc. do 3,2035 USD. W czwartek Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia - nie ma handlu na parkiecie, a jedynie elektroniczny. Miedź w dostawach na luty na giełdzie metali w Szanghaju staniała o 0,2 proc. do 50 tys. 550 juanów za tonę (8297 USD).

W środę napłynęły dobre dane z gospodarki USA. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 10 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 316 tys. - poinformował Departament Pracy USA.

bEEwFDsT

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 330 tys. Amerykański indeks wyprzedzający koniunktury wzrósł w październiku o 0,2 proc. - podała zaś Conference Board. Analitycy spodziewali się tego wskaźnika bez zmian w ujęciu miesięcznym.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan wyniósł w listopadzie 75,1 pkt., wobec 73,2 pkt. zanotowanych w październiku - podano w końcowym wyliczeniu. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 73,1 pkt.

_ - Dane z rynku pracy w USA i wskaźnik zaufania konsumentów stanowią wsparcie dla cen miedzi _ - mówi Hiroyuki Kikukawa, ekonomista Nihon Unicom Inc. w Tokio. Tymczasem zapasy miedzi, monitorowane przez giełdę LME w Londynie, spadły już 18. sesję z rzędu i wynoszą obecnie 431 tys. 900 ton, najmniej od 25 lutego br.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEEwFDtu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)