Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miedź tanieje, bo Chiny schładzają rynek kredytowy

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie podczas tej sesji spadają w reakcji na działania podejmowane przez Chiny, aby schłodzić rynek kredytowy i inflację.

Miedź tanieje, bo Chiny schładzają rynek kredytowy
(materiały prasowe/kghm.pl)
bEifUdgB

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie podczas tej sesji spadają w reakcji na działania podejmowane przez Chiny, aby schłodzić rynek kredytowy i inflację - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali w Londynie jest wyceniana na 8.140,00 USD za tonę, po spadku notowań o 1,8 proc. W Szanghaju tona miedzi staniała podczas tej sesji w dostawach na luty o 3,3 proc. do 61.320 juanów (9.222 USD).

Największe banki w Chinach są już blisko wykorzystania tegorocznych kwot kredytowych i planują wstrzymanie kredytowania, aby uniknąć przekroczenia limitów - podają źródła w Chinach.

bEifUdgD

Analitycy oceniają, że przy małej dawce danych makroekonomicznych, jakie zostaną opublikowane w tym tygodniu, ceny surowców będą uzależnione teraz od ruchów kursu dolara.

_ - Na dodatek Święto Dziękczynienia w USA, 25 listopada, może powstrzymywać graczy przed podejmowaniem agresywniejszych akcji _ - mówi Leon Westgate, analityk Standard Bank w Londynie.

bEifUdhe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)