Notowania

surowce
04.08.2010 09:49

Miedź tanieje po gorszych danych z USA

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie zniżkowały drugi dzień z rzędu, pogłębiając największy od dwóch tygodni spadek, po tym, jak słabsze od oczekiwań dane z USA pogorszyły perspektywy dla popytu na metale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Centrum prasowe KGHM S.A.)

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali LME w Londynie straciła 0,8 proc., i osiągnęła cenę 7.367,00 USD za tonę. Wczoraj kontrakt ten potaniał o 2,1 proc. Był to najmocniejszy spadek odnotowany w trakcie sesji od 16 lipca.

Na giełdzie w Szanghaju metal w dostawach na październik na zmianę tracił i zyskiwał, by w końcu zakończyć sesję z ceną 57.370 juanów (8.470 USD).

Zamówienia w przemyśle amerykańskim w czerwcu spadły mdm o 1,2 proc., podczas gdy analitycy oczekiwali spadku o 0,5 procent.

Wydatki i dochody amerykańskich konsumentów pozostawały bez zmian w czerwcu - poinformował we wtorek Departament Handlu USA. Ekonomiści spodziewali się wzrostu wydatków konsumenckich o 0,1 proc., oraz zwiększenia dochodów o 0,2 procent.

Liczba umów na sprzedaż domów podpisanych w czerwcu przez Amerykanów spadła miesiąc do miesiąca o 2,6 proc. Tymczasem analitycy z Wall Street spodziewali się w czerwcu wzrostu liczby umów o 4,0 proc. w skali miesięcznie.

_ - Ceny miedzi wzrosły zbyt szybko i zbyt mocno, i nie odzwierciedlają obecnie czynników fundamentalnych _ - mówi Zhy Haitao, analityk Zhongcai Futures Co. z Szanghaju.

_ - Biorąc pod uwagę negatywne dane z gospodarek poza Chinami, oraz wysoką dostępność miedzi w samych Chinach, rynek może mieć trudności z wywindowaniem cen tego metalu powyżej 7.500,00 USD _ - dodaje analityk.

Tagi: surowce, miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz