Notowania

giełda
14.06.2011 09:09

Miedź w górę dzięki Chinom

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie zyskują po raz pierwszy od trzech dni po tym, jak dane o chińskiej produkcji przemysłowej w maju pokazały, że gospodarka tego kraju rośnie pomimo działań rządu w celu ograniczenia inflacji - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kazimierz S. Ożóg/Wikipedia)

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.978 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,5 proc. Na giełdzie w Szanghaju miedź w dostawach na sierpień podrożała o 0,7 proc. do 67.660 juanów (10.446 USD) za tonę.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w kontraktach na sierpień rośnie o 0,8 proc. do 4,085 USD. Wzrost produkcji przemysłowej w Chinach, ogłoszony dziś przez urząd statystyczny w Pekinie, wyniósł w maju 13,3 proc., przebijając oczekiwania rynku o 0,2 pkt proc.

Chińska inflacja w maju wzrosła rok do roku o 5,5 proc., w najszybszym tempie od prawie trzech lat, co uwypukla potrzebę dalszego zacieśniania polityki monetarnej przez rząd chiński. Chiński bank centralny podniósł już stopy procentowe cztery razy od października.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz