Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niewielki wzrost ceny ropy w Nowym Jorku

0
Podziel się:

Na rynkach nie słabną obawy po zapowiedzi Fed o ograniczaniu programu stymulowania gospodarki.

Niewielki wzrost ceny ropy w Nowym Jorku
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

*Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje, ale na rynkach nie słabną obawy o redukcję programów stymulowania amerykańskiej gospodarki przez Fed - podają maklerzy. *

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na sierpień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 95,34 USD, po wzroście o 20 centów. Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 42 centy do 102,57 USD za baryłkę.

Na rynkach nie słabną obawy po zapowiedzi Fed o ograniczaniu programu stymulowania gospodarki.

Prezes Fed Ben Bernanke poinformował po zakończeniu środowego posiedzenia, że Rezerwa Federalna może ograniczyć tempo skupu obligacji w dalszej części tego roku oraz zakończyć program skupu około połowy 2014 roku, jeśli sytuacja w gospodarce USA będzie się poprawiała w tempie zgodnym z obecnymi oczekiwaniami Fed.

Fed ocenia, że ryzyko pogorszenia się sytuacji w gospodarce USA spadło w porównaniu do ubiegłorocznej jesieni. W ocenie amerykańskiego banku centralnego rynek pracy w USA wykazuje _ dalszą poprawę _.

W czwartek do tego doszły jeszcze słabe dane o PMI dla sektora wytwórczego w Chinach, który spadł w czerwcu do najniższego poziomu od 9 miesięcy i wyniósł 48,3 pkt. wobec 49,2 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 49,1 pkt.

_ Na rynku inwestorzy zachowują ostrożność. Oczywiście niepokoi też sytuacja w Chinach _ - mówi Ric Spooner, główny analityk rynkowy w CMC Markets w Sydney.

W czwartek ropa na NYMEX, w kontraktach na lipiec, które wygasły tego dnia, staniała o 2,84 USD, czyli 2,9 proc., do 95,40 USD/b. Był to najmocniejszy spadek notowań od 7 listopada 2012.

giełda
wiadomości
surowce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)