Notowania

miedź
25.10.2013 08:35

Notowania miedzi w Londynie niemal bez zmian

Na rynek mogą powrócić spadki z powodu obaw o politykę monetarną w Chinach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ceny czerwonego metalu na giełdzie metali w Londynie są niemal bez zmian. Na rynek mogą jednak powrócić spadki notowań z powodu obaw o politykę monetarną w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7182,00 USD za tonę.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień bez zmian - nadal po 3,2670 USD. Miedź w dostawach na styczeń na giełdzie metali w Szanghaju również bez zmian - po 51 tys. 690 juanów (8499 USD) za tonę.

Na rynku pojawiają się jednak obawy, że bank centralny Chin zacieśni politykę monetarną, bo w gospodarce jest ożywienie.

_ - Niepokój o możliwe zaostrzenie polityki pieniężnej w Chinach wywiera presję na ceny miedzi _ - mówi Chae Un Soo, trader na rynku metali w Korea Exchange Bank Futures Co. w Seulu._ - Inwestorzy czekają teraz na dane makro z USA i Niemiec _ - dodaje.

W Niemczech zostanie podany wskaźnik Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców, za październik. Analitycy spodziewają się jego wzrostu do 108,0 pkt ze 107,7 pkt.

W USA zaś będzie opublikowana informacja o zamówieniach na dobra trwałe we wrześniu. Analitycy spodziewają się wzrostu zamówień o 2,3 procent, po wzroście w sierpniu zaledwie o 0,1 procent.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz