Notowania

miedź
11.08.2014 08:38

Notowania miedzi w Londynie rosną

- Niski poziom zapasów i inflacja utrzymująca się poniżej celu banku centralnego stanowią dobre sygnały dla cen miedzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie idą w górę, ponieważ zapasy tego surowca spadły do najniższego poziomu od sześciu lat na fali oczekiwań na złagodzenie polityki pieniężnej w Chinach. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.031,5 USD za tonę, po wzroście o 0,4 procent.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na wrzesień podrożał o 0,7 procent do 3,1945 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na październik zwyżkuje o 0,7 procent do 50.100 juanów (8.143 USD).

Zapasy miedzi monitorowane przez LME spadły o 61 procent w tym roku do 142,3 mln ton, czyli do poziomu najniższego od lipca 2008 procent.

Inflacja w Chinach w lipcu wyniosła 2,3 procent rdr, tyle samo co w czerwcu, podczas gdy cel chińskiego banku centralnego to 3,5 procent.

_ - Niski poziom zapasów i inflacja utrzymująca się poniżej celu banku centralnego stanowią dobre sygnały dla cen miedzi. Taki odczyt CPI pozostawia przestrzeń do rozszerzenia programu stymulacyjnego _ - uważa Gavin Wendt z Mine Life Pty w Sydney.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz