Notowania

miedź
20.03.2014 08:38

Notowania miedzi znów pod presją. Tym razem...

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.485,25 USD za tonę, po 1-procentowym spadku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają po komunikacie Fed. Na rynkach są obawy o osłabienie się popytu na metale - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.485,25 USD za tonę, po 1-procentowym spadku.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na maj zniżkuje o 0,5 proc. do 2,9735 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na czerwiec zdrożała o 1,8 proc. do 45.550 juanów (7.331 USD).

Rezerwa Federalna zdecydowała w środę o obniżeniu skali skupu aktywów w ramach programu luzowania ilościowego do poziomu 55 mld USD miesięcznie. Fed poinformował również o rezygnacji z uzależniania podwyżki stóp procentowych od stopy bezrobocia w USA na poziomie 6,5 procent.

Poprzednie komunikaty Fed zawierały stwierdzenie, że Fed zamierza pozostawić bez zmian stopy procentowe w USA, przynajmniej tak długo, jak bezrobocie pozostawać będzie powyżej 6,5 proc. Stopa funduszy federalnych wzrośnie do 1 proc. z obecnych 0-0,25 proc. do końca 2015 roku oraz do 2,25 proc. rok później - prognozuje Fed.

_ - Komentarze Fed, do tego niesłabnące obawy o gospodarkę Chin i ryzyko niewypłacalności w chińskim sektorze nieruchomości hamują wzrosty cen miedzi _ - mówi Hiroyuki Kikukawa, ekonomista Nihon Unicom Inc. w Tokio._ - Również umocnienie się dolara wpływa na spadek cen metali _ - dodaje.

Analitycy Goldman Sachs Group Inc. obniżyli swoje prognozy wzrostu PKB Chin w 2014 r. do 7,3 proc. z 7,6 proc. z powodu rozczarowujących danych makro z gospodarki w dwóch pierwszych miesiącach bieżącego roku.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz