Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Notowania srebra nadal rosną

0
Podziel się:

Trend wzrostowy na rynku srebra trwa nadal. W poniedziałek na giełdzie londyńskiej za uncję tego kruszcu płacono 13,16 USD i cena rosła niezmiennie przez cały tydzień.

Trend wzrostowy na rynku srebra trwa nadal. W poniedziałek na giełdzie londyńskiej za uncję tego kruszcu płacono *13,16 USD i cena rosła niezmiennie przez cały tydzień, aż w piątek doszła do poziomu *13,37 USD za uncję.

W przeliczeniu na złotówki wykres nie wyglądał już tak przejrzyście, ale mimo to cena srebra również wzrosła. W poniedziałek uncja tego kruszcu była warta 38,38 PLN. Ostatecznie tydzień zakończył się na poziomie 38,91 PLN.

Wszystkie metale zaczęły zyskiwać na wartości w środę po tym jak dolar zaczął słabnąć po ogłoszeniu raportu Federal Open Market Committee. Głosił on, iż szanse na podwyżkę stóp procentowych maleją, ale rosną szanse na cięcie stóp w późniejszym okresie tego roku. Ponadto euro osiągnęło 2 letni szczyt względem dolara. Szanse na cięcia stóp procentowych przez Rezerwę Federalną przed czerwcem znacznie wzrosły do 48% z 24% wcześniej. Oprócz tego notowania miedzi pozostają bardzo mocne od kilku tygodni, co również ma wpływ na wzrost ceny srebra.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)