Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ceny paliw
24.06.2011 08:29

Paliwa potanieją po interwencji?

Międzynarodowa Agencja Energii uwolniła rezerwy. Zobacz jak zareagował rynek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Strocchi/CC/Flickr)

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Londynie ponownie spadają, co jest bezpośrednim skutkiem ustaleń międzynarodowej Agencji Energii o uwolnieniu 60 mln baryłek ropy.

Cena ropy gatunku Brent spada dzisiaj o 1,59 procenta do 106 dolarów za baryłkę, ale dzień wcześniej potaniała o ponad 5 procent.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE) skierowała na rynek zapasy paliw - 60 mln baryłek. Decyzja ta oznacza, że w ciągu 30 dni na globalny rynek trafi dodatkowych 8 mln top ropy naftowej i paliw, co ma pozwolić na stabilizację rynku oraz dalsze konsultacje z kluczowymi producentami ropy w sprawie zwiększenia jej produkcji.

Wspólna decyzja państw MAE jest efektem napiętej sytuacji na globalnym rynku naftowym wywołanej utratą dostaw z Libii i utrzymujących się wysokich cen ropy.

_ - Inwestorzy zaczynają się martwić, że jeśli teraz użyjemy tego ostatniego naboju, to co może się zdarzyć później, gdyby sytuacja na rynku stała się jeszcze trudniejsza _ - powiedział Anthony Nunan z Mitsubishi Corp.

Ropa typu Crude w Nowym Jorku spada o niemal 1 procent do wartości 91 dolarów za baryłkę. Wczoraj straciła na wartości niemal 4,5 procenta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/ceny;ropy;w;usa;rosna;dzieki;uspokojeniu;nastrojow;wokol;grecji,167,0,857511.html) Ceny ropy w USA rosną dzięki uspokojeniu nastrojów wokół Grecji Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną drugi dzień, po tym, jak zmniejszyły się obawy, że Grecja ogłosi niewypłacalność, a także w oczekiwaniu na pozytywny raport o zapasach ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, publikowany w środę
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t87293.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/ceny;ropy;w;usa;spadaja;druga;sesje;z;rzedu,186,0,853946.html) Ceny ropy w USA spadają drugą sesję z rzędu Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkują drugą sesję z rzędu w wyniku obaw, że słabnąca światowa gospodarka i kryzys zadłużeniowy w Grecji przełożą się na mniejszy popyt na ten surowiec - podają maklerzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t79376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ceny;ropy;w;usa;spadaja;w;obliczu;obaw;zwiazanych;z;kryzysem;w;ue,23,0,851223.html) Ceny ropy w USA spadają w obliczu obaw związanych z kryzysem w UE Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po osiągnięciu trzydniowego szczytu, ponieważ obawy związane z kryzysem zadłużenia w Europie przeważyły nad lepszymi od oczekiwań danymi o sprzedaży detalicznej w USA
Tagi: ceny paliw, ropa naftowa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz