Notowania

ceny ropy
07.11.2011 09:09

Ropa drożeje, inwestorzy wierzą Grekom

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną w reakcji na działania podejmowane w Europie, aby zapanować nad kryzysem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(roger_melb/CC/Flickr)

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na XII, rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku drożeje o 70 centów do 94,96 USD. Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 1,20 USD do 113,09 USD za baryłkę.

Dwie główne greckie partie polityczne - PASOK i Nowa Demokracja - uzgodniły w nocy z niedzieli na poniedziałek, że przedterminowe wybory parlamentarne powinny się odbyć 19 lutego przyszłego roku - poinformowało ministerstwo finansów.

Szef tego resortu Ewangelos Wenizelos i jego zastępca Filippos Sachinidis spotkali się z przedstawicielami opozycyjnej Nowej Demokracji, żeby przedyskutować ramy czasowe dla rządu koalicyjnego, w sprawie którego porozumienie osiągnięto w niedzielę wieczorem.

Premier Grecji Jeorjos Papandreu i lider prawicowej opozycji Antonis Samaras wstępnie uzgodnili w niedzielę utworzenie nowego rządu koalicyjnego.

Głównym zadaniem nowego rządu będzie sfinalizowanie porozumienia w sprawie drugiego pakietu ratunkowego dla pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji.

_ - Rynek chwycił trochę optymizmu i to może doprowadzić nas do 95,20 USD za baryłkę WTI _ - mówi Jonathan Barrat, dyrektor zarządzający Commodity Broking Services Pty w Sydney.

_ - Jeśli ceny ropy nie pokonają tego poziomu, to raczej możemy spodziewać się ich spadków _ - dodaje.

Ropa w USA zdrożała w piątek o 19 centów do 94,26 USD za baryłkę, najwyższego poziomu od 1 sierpnia. W ciągu ostatniego roku ceny ropy na NYMEX wzrosły o 3,5 procent.

Porównaj na wykresach notowania surowców

Tagi: ceny ropy, ropa, surowce, paliwa, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz