Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ropa naftowa tanieje po kataklizmie w Japonii

0
Podziel się:

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku
podczas tej sesji spadają z powodu obaw, że trzęsienie ziemi w Japonii może wpłynąć na spadek popytu na paliwa.

Ropa naftowa tanieje po kataklizmie w Japonii
(MGSpiller/CC/Flickr)
bEUlZIXp

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji spadają z powodu obaw, że trzęsienie ziemi w Japonii może wpłynąć na spadek popytu na paliwa. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, tanieje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 1,98 USD do 99,18 USD.

Na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie baryłka ropy Brent w dostawach na kwiecień tanieje zaś o 2,68 USD do 111,16 USD.

bEUlZIXr

_ - W sytuacji, gdy w Japonii zamknięte są zakłady i rafinerie, możemy spodziewać się uderzenia w ceny ropy _ - mówi Ben Le Brun, analityk CMC Markets w Sydney.

_ Nie jest to najlepsze na krótkoterminowe prognozy wzrostu _ - dodaje.

Najsilniejsze w historii trzęsienie ziemi w Japonii unieruchomiło kilka elektrowni atomowych i firma energetyczna Tokyo Electric Power zamierza wprowadzić niespotykane dotychczas w kraju racjonowanie energii w otaczającym Tokio regionie Kanto.

bEUlZIXx

Przerwy w dostawach, które mogą potrwać aż do kwietnia, mogą dotyczyć około 45 mln ludzi.

Koncern samochodowy Toyota Motor Co. poinformował w poniedziałek, że z powodu katastrofalnego trzęsienia ziemi z ub. piątku zamierza całkowicie wstrzymać produkcję w swoich japońskich fabrykach co najmniej do 16 bm.

Zmniejszy to liczbę wyprodukowanych samochodów o ok. 40 tys. W styczniu Toyota wyprodukowała w Japonii 234.045 samochodów.

Toyota posiada w Japonii 12 fabryk, na które przypada 38 proc. całości produkcji koncernu.

bEUlZIXy
bEUlZIXS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)