Notowania

giełda
28.12.2012 09:10

Ropa notuje największy tygodniowy wzrost od sierpnia

Notowania ropy naftowej rosną, odnotowując największy tygodniowy wzrost od sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seesea/Dreamstime)

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, odnotowując największy tygodniowy wzrost od sierpnia, przed zaplanowaną na piątek kolejną turą rozmów w sprawie budżetu USA.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 91,49 USD, po wzroście o 62 centy.

Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 50 centów do 111,30 USD za baryłkę.

Maklerzy podkreślają, że obroty na giełdach są niskie.

Prezydent USA Barack Obama odbył w czwartek rozmowy telefoniczne z przywódcami Kongresu, by uzyskać wiedzę o obecnym stanie negocjacji w sprawie uniknięcia klifu fiskalnego.

Jak podał Biały Dom, Obama rozmawiał z przywódcą demokratycznej większości w Senacie Harrym Reidem, republikańskim przewodniczącym Izby Reprezentantów Johnem Boehnerem, przywódcą republikańskiej mniejszości w Senacie Mitchem McConnellem i przywódczynią demokratycznej mniejszości w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi. W piątek w Waszyngtonie ma odbyć się kolejne spotkanie tych polityków.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, wiadomości, surowce
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz