Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ropa w USA nieco tanieje

0
Podziel się:

Oznaki ożywienia w globalnej gospodarce wzmagają spekulacje, że
popyt na paliwa wkrótce wzrośnie.

Ropa w USA nieco tanieje
(Karlnaundorf/Dreamstime)
bETWlciJ

*Notowania ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko spadają podczas tej sesji. Ale oznaki ożywienia w globalnej gospodarce wzmagają spekulacje, że popyt na paliwa wkrótce wzrośnie. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, tanieje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 20 centów do 86,16 dolarów.

Zaś na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie baryłka ropy Brent w dostawach na marzec drożeje o 38 centów do 102,97 dolarów.

bETWlciL

Do poprawy nastrojów na rynkach przyczyniły się informacje z Azji, a szczególnie z Tajwanu, którego gospodarka rozwija się mocniej od oczekiwań.

PKB Tajwanu wzrósł w IV kw. 2010 r. o 6,92 procent. Tymczasem rząd tego kraju wstępnie szacował - 6,48 proc. A gospodarka Malezji urosła w IV kw. o 4,6 proc., po wzroście w III kw. o 5,3 procent. Zaś w Tajlandii możliwy jest wzrost PKB w IV kw. o 4,1 proc. - oceniają analitycy.

_ - Ceny ropy trzymają się dobrze, co jest skutkiem przekonania inwestorów, że w tym roku ożywienie gospodarcze będzie kontynuowane _ - mówi Selena Ling, ekonomistka Oversea-Chinese Banking Corp. w Singapurze.

_ - Ludzie trochę obawiają się, by niepokoje polityczne nie rozprzestrzeniły się na inne kraje _ - dodaje.

bETWlciR

Analitycy oceniają, że w przyszłym tygodniu możliwe są wzrosty cen ropy, bo rośnie napięcie na Bliskim Wschodzie, a wraz z nim ryzyko zakłóceń w dostawach z tego regionu.

bETWlcjm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)