Notowania

miedź
28.06.2012 08:30

Rosną ceny miedzi w Londynie. To głównie efekt...

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po danych makro w USA, które wskazują na ożywienie w gospodarce - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/kghm.pl)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po danych makro w USA, które wskazują na ożywienie w gospodarce - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7444,50 USD za tonę, po wzroście o 0,5 procent.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na wrzesień w transakcjach elektronicznych niemal bez zmian - jest wyceniany po 3,3590 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na październik zdrożała o 0,7 proc. do 54 tys. 100 juanów (8505 USD).

Na rynki napłynęły dobre dane makro z amerykańskiej gospodarki. Zamówienia na dobra trwałe w USA w maju 2012 roku wzrosły miesiąc do miesiąca o 1,1 proc., w kwietniu spadły zaś o 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym po korekcie - poinformował Departament Handlu USA. Analitycy oczekiwali, że zamówienia w maju wzrosną o 0,5 proc.

Zamówienia na dobra trwałe z wykluczeniem środków transportu wzrosły o 0,4 proc. wobec spadku o 0,6 proc. miesiąc wcześniej. Liczba umów na sprzedaż domów, podpisanych w maju przez Amerykanów wzrosła miesiąc do miesiąca o 5,9 proc. - podało Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors).

Analitycy z Wall Street spodziewali się, że liczba umów na sprzedaż domów wzrośnie o 1,5 proc. miesiąc do miesiąca. _ - To odbicie cen miedzi, po dobrych danych z USA, może być tymczasowe _ - ocenia Fang Junfeng, analityk Shanghai CIFCO Futures Co. _ - Bez braku rozwiązania kryzysu w Europie i wyraźniej poprawy w gospodarce Chin, wzrosty cen surowców nie potrwają długo _ - dodaje.

W tym roku średnia cena tony miedzi może wynieść 7860 USD, podczas gdy w marcu prognozowano, że będzie to 8430 USD za tonę i wobec 8852 USD w ubiegłym roku.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz