Notowania

miedź
04.05.2011 09:41

Spadają ceny miedzi w Londynie

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o możliwe osłabienie popytu na metale w Chinach - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/kghm.pl)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o możliwe osłabienie popytu na metale w Chinach - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9.185 USD za tonę, po spadku notowań o 1,8 proc. To najniższe notowania metalu od 16 marca. Na Comex w Nowym Jorku miedź w dostawach na lipiec traci 1,2 proc. do 4,204 USD za funt. Na giełdzie metali w Szanghaju metal w dostawach na czerwiec zniżkował o 1,7 proc. do 67.800 juanów za tonę (10.434 USD).

Inwestorzy oceniają, że popyt na miedź w Chinach może osłabić się, bo przewidywane jest dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej w celu schłodzenia gospodarki. Analitycy nie wykluczają, że w maju bank centralny Chin kolejny raz w tym roku podwyższy stopę rezerw obowiązkowych dla krajowych banków.

We wtorek miedź w Londynie staniała do najniższego poziomu od prawie 7 tygodni w reakcji na dane z USA.

Zamówienia w przemyśle USA wzrosły w marcu 2011 r. o 3,0 proc. mdm wobec spodziewanego przez analityków wzrostu o 2,0 proc. W lutym zamówienia również wzrosły, o 0,7 proc., po korekcie spadku o 0,1 proc. - poinformował we wtorek w swoich danych Departament Handlu USA.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: miedź, surowce, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz