Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spadają ceny ropy naftowej w USA

0
Podziel się

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji tanieje w reakcji na obawy, że wybory w Irlandii mogą utrudnić pomoc finansową z UE i MFW dla tego kraju.

Spadają ceny ropy naftowej w USA
(Karlnaundorf/Dreamstime)
bEiJUkWJ

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji tanieje w reakcji na obawy, że wybory w Irlandii mogą utrudnić pomoc finansową z UE i MFW dla tego kraju - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, tanieje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 51 centów, czyli 0,6 proc., do 81,23 USD. Premier dotkniętej poważnym kryzysem finansów publicznych Irlandii Brian Cowen zapowiedział w poniedziałek, że parlament zostanie rozwiązany po uchwaleniu przyszłorocznego budżetu, co oznacza przedterminowe wybory.

Rządowy projekt budżetu, przewidujący znaczne ograniczenia wydatków, ma być przedstawiony deputowanym 7 grudnia.

bEiJUkWL

_ - Teraz oprócz Irlandii inwestorzy niepokoją się o Hiszpanię i Portugalię _ - mówi Victor Shum, ekonomista firmy konsultingowej Purvin & Gertz Inc. w Singapurze.
_ _

_ - Jakiekolwiek kłopoty finansowe w Europie mogłyby spowolnić ożywienie gospodarcze i wpłynąć na spadek popytu na paliwa _ - dodaje.

W poniedziałek ropa w USA staniała o 24 centy. W tym roku surowiec na NYMEX w Nowym Jorku zdrożał o 2,6 procent.

bEiJUkXm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)