Notowania

miedź
17.09.2013 08:49

Spadek notowań miedzi w Londynie

Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Fed. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.039,50 USD za tonę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają przed rozpoczynającym się we wtorek dwudniowym posiedzeniem Fed - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.039,50 USD za tonę, po spadku notowań o 0,6 procent.

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na grudzień staniała o 0,3 procent do 51.010 juanów za tonę (8.335 USD). Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień staniała o 0,5 procent do 3,2050 USD.

We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Fed. Rynek spodziewa się, że Fed zdecyduje się na nim na ograniczenie tempa skupu obligacji.

Fed zmniejszy skalę skupu o 10 mld USD miesięcznie, z 85 mld USD do 75 mld USD miesięcznie - wynika z ankiety agencji Bloomberg. Ograniczenia skupu we wrześniu spodziewa się również większość ekonomistów ankietowanych w badaniu agencji Reuters.

_ - Inwestorzy niechętnie zajmują nowe pozycje przed rozpoczynającym się spotkaniem Fed _. _ Ogólnie sentyment jest przyciszony _ - zwraca uwagę Tetsu Emori, ekonomista Astmax Asset Management Inc. w Tokio.

W poniedziałek miedź na LME w Londynie w transakcjach trzymiesięcznych kosztowała na zakończenie sesji 7.085,0 USD za tonę.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz