Notowania

miedź
27.06.2012 08:40

Sprawdź, co dzieje się z ceną miedzi

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie są niemal bez zmian, ale mogą spadać po danych Conference Board z USA - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/kghm.pl)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie są niemal bez zmian, ale mogą spadać po danych Conference Board z USA - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.349,75 USD za tonę.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na wrzesień w transakcjach elektronicznych również niemal bez zmian, jest wyceniany po 3,3085 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na październik zdrożała o 0,2 proc. do 53.750 juanów (8.451 USD).

Indeks zaufania amerykańskich konsumentów spadł w czerwcu 2012 roku do 62,0 pkt. z 64,4 pkt. w poprzednim miesiącu po korekcie - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Conference Board. Analitycy spodziewali się, że indeks spadnie do 63,0 punktów.

_ - Jeszcze nie wyszliśmy na prostą, a ceny miedzi raczej nie będą odporne na ryzyka systemowe _ - mówi Xu Liping, analityk HNA Topwin Futures Co. w Szanghaju.

_ - Biorąc po uwagę kryzys zadłużenia w Europie, powolne ożywienie w USA i spowolnienie w gospodarce Chin ceny miedzi nie mają fundamentalnego wsparcia _ - dodaje.

Analitycy oceniają, że w 2012 r. ceny miedzi mogą spaść o 11 proc. z powodu gorszych prognoz wzrostu gospodarczego w Chinach i Europie, co wpływa na spadek popytu.

W tym roku średnia cena tony miedzi może wynieść 7.860 USD, podczas gdy w marcu prognozowano, że będzie to 8.430 USD/t, i wobec 8.852 USD/t w ubiegłym roku.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz