Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawdź, co dzieje się z notowaniami miedzi

0
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną w reakcji na wzrost chińskiego importu i spadek globalnych zapasów metalu.

Sprawdź, co dzieje się z notowaniami miedzi
(AP/Fotolink/East News)
bEEevonF

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną w reakcji na wzrost chińskiego importu i spadek globalnych zapasów metalu - informują maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.244,75 USD za tonę, po wzroście o 0,4 proc. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec bez zmian po 3,3005 USD. Miedź w dostawach na marzec na giełdzie metali w Szanghaju bez zmian na zamknięciu handlu wyniosła 51.230 juanów za tonę (8.464 USD).

Import w Chinach wzrósł w grudniu 2013 r. o 8,3 proc. rdr po wzroście w listopadzie o 5,3 proc. - poinformowała w piątek w komunikacie administracja celna w Pekinie. Analitycy spodziewali się wzrostu grudniowego importu o 5,0 proc. Import miedzi do Chin wzrósł zaś o 29 proc. do 441.291 ton rok do roku.

bEEevonH

_ - Zapasy miedzi na giełdach spadają, a w Chinach nie widać fizycznych sygnałów, że popyt miałby się osłabić _ - mówi Will Yu, analityk rynku surowców w Hyundai Futures Co. w Seulu. Analityk wyjaśnia, że ostatnie spadki cen miedzi były reakcją na obawy rynków, że chińska gospodarka spowolni.

W tym tygodniu miedź na LME staniała o 1,1 proc. W trakcie czwartkowej sesji metal kosztował 7.209 USD za tonę, najniżej od 19 grudnia.

bEEevooi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)