Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
08.04.2013 08:55

Stabilizacja cen ropy po zaskakującym zeszłym tygodniu

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym tygodniowym spadku od 6 miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Strocchi/CC/Flickr)

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się po najmocniejszym tygodniowym spadku od 6 miesięcy. * *Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 93,05 dolarów, po wzroście o 35 centów.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 36 centów do 104,48 USD za baryłkę.

W ubiegłym tygodniu ropa w Nowym Jorku staniała o 4,7 procent, najmocniej od tygodnia kończącego się 21 września 2012.

_ - Teraz ceny WTI są stosunkowo stabilne po spadkach w ubiegłym tygodniu, dlatego rynek konsoliduje się _ - mówi Jonathan Barratt, wydawca _ Barratt's Bulletin _.

Inwestorów niepokoją jednak informacje napływające z Nigerii.

Delta rzeki Niger ma duże znaczenie strategiczne, bowiem przechodzi przez nią całość eksportu nigeryjskiej ropy naftowej.

Tymczasem co najmniej 11 osób zginęło w sobotę w rezultacie ataku nieznanych napastników na siedzibę wicegubernatora nigeryjskiego stanu Adamawa, w wiosce Mildu. Napastnicy użyli broni automatycznej i maczet. Wśród ofiar było dwóch ochroniarzy wicegubernatora Bala Jamesa Ngilariego.

Również w sobotę, w stanie Bayelsa położonym w delcie Nigru, nieustaleni sprawcy uprowadzili 12 oficerów policji, którym zepsuła się łódź. Ich los jest nieznany.

W Nigerii działa radykalna organizacja islamistów Boko Haram, która dokonuje porwań dla okupu. Dochodzi jednak również do rozpraw między różnymi frakcjami w rządzącej w kraju Ludowej Partii Demokratycznej (PDP).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz