Notowania

giełda
20.11.2013 08:50

Tak zmieniają się dzisiaj ceny ropy na rynkach

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną z powodu ocen, że spadają zapasy paliw w USA - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,72 USD, po wzroście o 34 centy. Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 47 centów, do 107,39 USD za baryłkę.

Analitycy oceniają, że zapasy benzyny w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 300 tys. baryłek. Zapasy te spadały już przez poprzednie 5 tygodni i wynoszą obecnie 209,2 mln baryłek - wynika z danych Departamentu Energii USA.

Zapasy paliw destylowanych spadły zaś o 280 tys. baryłek, a ropy - wzrosły o 1 mln baryłek - szacują analitycy. Departament przedstawi swoje najnowsze wyliczenia o 16.30.

Tymczasem we wtorek Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim niezależnym raporcie, że zapasy benzyny wzrosły w ub. tygodniu o 84 tys. baryłek, paliw destylowanych spadły o 4,9 mln baryłek, a ropy wzrosły o 512 tys. baryłek.

_ W sytuacji braku innych ważnych czynników na rynkach ropy teraz uwaga skupiona jest na danych o zapasach paliw w USA _ - mówi Michael McCarthy, główny strateg CMC Markets w Sydney.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz