Notowania

ropa
04.08.2011 08:34

Tanieje ropa naftowa. Przez obawy o amerykańską gospodarkę

Notowania ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, w obawie o spowolnienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych, największym konsumencie tego surowca na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Notowania ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, w obawie o spowolnienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych, największym konsumencie tego surowca na świecie.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, tanieje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 41 centów do 91,52 dolarów.

To już piąty dzień spadków na rynku ropy naftowej - najdłuższa taka seria od trzech miesięcy. We wtorek kontrakt potaniał o 1,86 dol. do 91,93 dol. za baryłkę. Wskaźnik aktywności w usługach w USA spadł w lipcu i wyniósł 52,7 pkt - podał w środę Instytut Zarządzania Podażą (ISM). To najsłabszy wynik od 17 miesięcy.

Analitycy spodziewali się w lipcu indeksu na poziomie 53,5 pkt. W czerwcu wskaźnik aktywności w usługach w USA wyniósł 53,3 pkt. A 50 pkt stanowi granicę między rozwojem a spadkiem aktywności w sektorze.

Zapasy ropy w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 0,95 mln baryłek do 354,9 mln - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 0,41 mln baryłek do 152,3 mln. DoE podał też, że zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 1,7 mln baryłek do 215,2 mln.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: ropa, ropa naftowa, surowce, giełda, wiadomości, gospodarka, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz