Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miedź
17.06.2014 08:42

Uspokojenie sytuacji w Chinach i USA pomaga miedzi

Działania podejmowane w Chinach, aby wesprzeć gospodarkę, wpływają na złagodzenie obaw o słabnący popyt na miedź.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną z powodu oczekiwań, że w Chinach i USA ustabilizuje się popyt na ten metal - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.711,50 USD za tonę, po wzroście o 0,3 procent.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na wrzesień drożeje o 0,4 procent. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na sierpień zdrożała o 0,4 procent do 48.210 juanów (7.744 USD).

W piątek podano w Chinach, że produkcja przemysłowa wzrosła w maju o 8,8 procent rok do roku, wobec wzrostu w kwietniu o 8,7 procent. W poniedziałek zaś dane o produkcji przemysłu zostały opublikowane w USA.

Produkcja przemysłowa w maju wzrosła o 0,6 procent miesiąc do miesiąca, a w kwietniu wskaźnik spadł o 0,3 procent po korekcie - podała Rezerwa Federalna (Fed). Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji przemysłowej w maju o 0,5 proc. miesiąc do miesiąca.

_ - Działania podejmowane w Chinach, aby wesprzeć gospodarkę, wpływają na złagodzenie obaw o słabnący popyt na miedź _ - mówił Chae Un Soo, trader na rynku metali w Korea Exchange Bank Futures Co. w Seulu.

_ - Jeśli dodamy do tego poprawiające się dane makro w USA, to wspiera to ceny miedzi _ - wskazał.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdy w Londynie, Nowym Jorku i Szanghaju wynosiły na koniec ub. tygodnia 261.420 ton, najmniej od października 2008 roku.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz