Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wahania cen ropy w Nowym Jorku

0
Podziel się

Powodem zmian są dane z amerykańskiego rynku pracy.

Wahania cen ropy w Nowym Jorku
(lagereek/iStockphoto)
bErJAzJx

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku wahają się po dobrej informacji z rynku pracy USA i przed danymi o zapasach ropy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 99,56 USD, po wzroście o 1 cent. Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 36 centów, do 111,62 USD za baryłkę.

W czwartek Departament Pracy USA podał, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu zakończonym 21 grudnia spadła o 42 tysięcy wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 338 tysięcy.

bErJAzJz

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 345 tysięcy. Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 2,923 mln w tygodniu, który skończył się 14 grudnia. Tutaj analitycy spodziewali się 2,827 mln osób.

W piątek Departament Energii opublikuje dane o zapasach paliw w USA.

Analitycy oczekują, że zapasy ropy w USA zmniejszyły się w tygodniu zakończonym 20 grudnia do 369,7 mln baryłek. Konsensus rynkowy przewiduje również, że zapasy benzyny wrosły o 1,1 mln baryłek, a paliw destylowanych (w tym diesla i oleju opałowego) spadły o 1 mln baryłek. Od początku tego roku ropa w USA zdrożała o 8,4 procent.

bErJAzKa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)