Notowania

ropa
05.10.2010 08:46

Wahania na rynku ropy, miedź tanieje

Notowania ropy w USA wahają się, najpierw spadały, teraz lekko w górę. Ceny miedzi w Londynie spadają podczas tej sesji, podobnie jak innych metali podstawowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MGSpiller/CC/Flickr)

Notowania ropy w USA wahają się, najpierw spadały, teraz lekko w górę. Ceny miedzi w Londynie spadają podczas tej sesji, podobnie jak innych metali podstawowych.

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji tanieje i drożeje.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 7 centów do 81,50 USD. Wcześniej cena spadła o 0,4 proc. do 81,15 USD.

Ropa taniała podczas poprzedniej sesji w reakcji na spadki indeksów na giełdach w USA.

W piątek baryłka ropy kosztowała na zamknięciu sesji 81,58 USD, najwięcej od 5 sierpnia.

W tym roku ceny ropy wzrosły o 2,4 procent.

Ceny miedzi spadają, podobnie jak innych metali podstawowych

Ceny miedzi w Londynie spadają podczas tej sesji, podobnie jak innych metali podstawowych. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali w Londynie teraz jest wyceniana na 8.024,00 USD za tonę, po spadku notowań o 0,5 proc.

Na giełdzie Comex w Nowym Jorku miedź w dostawach na grudzień staniała również o 0,5 proc. do 3,6460 USD za funt.

Giełda metali w Szanghaju jest nieczynna do 7 października z powodu święta narodowego.

Metale tanieją, bo rośnie kurs dolara wobec euro. Waluta Amerykanów umacnia się z powodu spekulacji, że Japonia rozszerzy działania stymulujące wzrost gospodarczy i z powodu obaw, że kryzys zadłużenia w Europie przeniesie się na inne rynki w regionie.

Gospodarki Europy, Japonii i Wielkiej Brytanii będą mieć kłopoty w odbiciu się - oceniają ekonomiści Pacific Investment Management Co.

Amerykańska Rezerwa Federalna prawdopodobnie zwiększy kupowanie papierów skarbowych USA, aby ożywić gospodarkę, która niemal zahamowała - uważa Paul McCulley, inwestor portfelowy w Pimco.

Tagi: ropa, surowce, miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz