Notowania

giełda
16.09.2014 08:39

Zróżnicowane zmiany cen ropy. W tle ważne spotkanie

We wtorek ma odbyć się spotkanie ministra energii Rosji Aleksandra Novaka z przedstawicielami Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, a Brent w Londynie drożeje. Wkrótce opublikowane zostaną dane o zapasach paliw w USA.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 92,81 USD, po zniżce o 11 centów. Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 12 centów, do 98,00 USD za baryłkę.

Analitycy oceniają, że zapasy ropy w USA w ub. tygodniu zmniejszyły się o 1,5 mln baryłek do 357,1 mln baryłek. Spodziewany jest też spadek zapasów benzyny - o 425 tys. baryłek, a paliw destylowanych - wzrost o 750 tys. baryłek.

W środę po godz. 16.30 swój cotygodniowy raport o stanie zapasów paliw w USA poda Departament Energii (DoE).

_ - Dane Departamentu Energii będą uważnie analizowane _ - mówi David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney. _ Musimy też zwrócić uwagę na OPEC _ - dodaje.

We wtorek ma odbyć się spotkanie ministra energii Rosji Aleksandra Novaka z przedstawicielami Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej.

_ - Jeśli Saudyjczycy podadzą, że ograniczają eksport ropy, to będzie oznaczać, że będą próbować podbić cenę Brent do 100 USD za baryłkę _ - ocenia Lennox. Od początku 2014 roku surowiec na giełdzie NYMEX w USA staniał o 5,7 procent.

Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz