Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Szymon Piduch rezygnuje z zasiadania w radzie nadzorczej Dino Polska. Był związany z siecią od lat

18
Podziel się

Szymon Piduch zrezygnował we wtorek z funkcji członka rady nadzorczej Dino Polska - podaje spółka w komunikacie. Piduch związany był z Dino od niemal 19 lat.

Szymon Piduch rezygnuje z zasiadania w radzie nadzorczej Dino Polska. Był związany z siecią od lat
Szymon Piduch (na zdjęciu) złożył rezygnację z rady nadzorczej Dino Polska. (Materiały prasowe, Dino Polska)
bDAuOzWZ

"Zarząd Dino Polska S.A. informuje, że w dniu 12 stycznia 2021 r. Pan Szymon Piduch złożył rezygnację z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej Dino Polska S.A. ze skutkiem na moment jej złożenia. Jako przyczynę rezygnacji Pan Szymon Piduch podał względy osobiste" - czytamy w komunikacie spółki.

Piduch był związany z Dino przez niemal całą swoją zawodową karierę. Członkiem rady nadzorczej był od lipca 2020 roku. Wcześniej przez 10 lat zasiadał na fotelu prezesa spółki, na którym to zastąpił właściciela Tomasza Biernackiego. Z prezesury zrezygnował w maju 2020 roku.

O samym Biernackim niewiele wiemy, ponieważ założyciel sieci Dino unika mediów jak ognia. O tym człowieku-widmo w money.pl pisaliśmy już kilka lat temu. Rolę kontaktów z dziennikarzami w imieniu jego, jak i samej spółki, przejął właśnie Piduch.

bDAuOzXb
Zobacz także: mBank webinar, odcinek 4: Uwaga korekta! Co robić, gdy spada?

Szymon Piduch z siecią Dino związany jest od 2002 roku, czyli niemal od początku jej istnienia. Sieć powstała bowiem w 1999 roku. Do 2010 roku odpowiadał za finanse, piastując m.in. stanowisko dyrektora finansowego. Przez kolejną dekadę był prezesem.

bDAuOzXh

Karierę zawodową rozpoczął w 1995 roku. W latach 1995-2002 zajmował stanowiska kierownicze, odpowiadając za takie obszary jak marketing, kontroling i finanse w firmach z sektora spożywczego.

Szymon Piduch jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (wydział Zarządzania i Marketingu) na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwami. Ukończył również podyplomowe studium rachunkowości na tej samej uczelni.

Dino Polska jest obecnie największą polską siecią handlową. Media przewidywały, że sieć rzuci wyzwanie dwóm największym graczom na naszej scenie: Biedronce i Lidlowi. Na GPW Dino zadebiutowało w 2017 roku, a jego kapitalizacja na dziś przekracza 26 mld złotych.

bDAuOzXi
bDAuOzXC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Leoni
1 tyg. temu
Dlaczego nie bierzesz pod uwagę najważniejszego: biedronka i lidl nie płacą tu w kraj podatków w odróżnieniu od Dino! Wiec od razu na starcie Dino przegrywa ceny muszą mieć bowiem wyższe od tych wspomnianych przez Ciebie zachodnich sieci handlowych. Naucz się wspierać polskich przedsiębiorców
Los
1 tyg. temu
Z tymi podatkami to proponuję dowiedzieć się np. na stronie GUS lub podobnej instytucji państwowej. A potem klepać czy pisać głupoty.
Jej
1 tyg. temu
Powinno się popierać polskie ale prawda jest taka że biedronka czy Lidl znacznie lepiej dbają o swoich pracowników a w dino najniższa krajowa, zero premii, nawet na święta a zapieprzasz za trzech bo kasjer obsługuje kasę, wozi towary, układa na półki i jeszcze sprząta
bDAuOzXD
Pozdrawiam
1 tyg. temu
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Gość7
1 tyg. temu
O Biernackim nic nie wiadomo i bardzo dobrze. Po co pchać się między wścibskich dziennikarzy. A firmę rozkręcał ojciec braci Biernackich w Czeluścinie począwszy od ubojni. Potem był pomysł na sklepy a właściwie delikatesy Biernacki bo tak nazywały się w Krotoszynie.
...
Następna strona