Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Voicetel: Wartość rynku voicebotów w Polsce szybko zmierza do 100 mln zł

0
Podziel się:

Warszawa, 18.06.2020 (ISBnews/ISBtech.pl) - Voicetel szacuje, że wartość rynku voicebotów w Polsce szybko zmierza do 100 mln zł, poinformował ISBtech prezes Dawid Wójcicki. W maju spółka zrealizowała niemal 200 tys. minut rozmów przez voiceboty, co daje podwojenie wobec średniej z I kw., a Voicetel ocenia, że to dopiero początek wzrostowej fali.

Voicetel: Wartość rynku voicebotów w Polsce szybko zmierza do 100 mln zł

"Gdy patrzę na to, co się dzieje m.in. wokół Voicetela od marca, to widzę, że voiceboty są na fali. I długo na niej pozostaną. Wśród naszych klientów są banki, ubezpieczalnie czy nawet centra medyczne. Ten rynek, według różnych szacunków, śmiało zmierza w Polsce w kierunku 80-100 mln zł rocznie. To już zauważalna skala"- powiedział ISBtech Wójcicki.

"Sam Voicetel, mający pozycję lidera w Polsce w klasie 'rozmawiających' botów, czyli Converastional AI, w I kwartale zanotował skokowe wzrosty. Zmiana na rynku ma charakter tektoniczny i jednocześnie trwały. Pandemia ograniczyła działalność call center i contact center, a zarazem napędziła szalone wzrosty. Sam Voicetel w maju realizował niemal 200 tys. minut rozmów realizowanych przez voiceboty (tzw. wskaźnik MPC - Minutes of ProcessedConversations)" - dodał Wójcicki.

Średnia z I kw. 2020 r. była poniżej 100 tys. minut, a jeszcze rok temu było to poniżej 50 tys. minut miesięcznie.

"To dopiero początek wzrostowej fali. Z wieloma klientami prowadzimy dojrzałą współpracę, wielu nowych testuje obecnie nasze usługi, tu rodzą się kolejne, długofalowe kontrakty. Nasze cele są ambitne, a 'trend is our friend'. Obok nowoczesnej technologii, zebraliśmy też solidny know-how w zakresie kluczowych dla contact center procesów obsługi klienta. Miesięcznie zastępujemy naszymi robotami trzy wydajne, 15-osobowe zespoły call center" - podsumował Wójcicki.

Voicetel Communications to spółka technologiczna działająca na polskim rynku usług wspierających działy telefonicznego kontaktu z klientem firm z różnych branż. Akcje spółki są notowane od maja 2016 r. na rynku NewConnect.

Sebastian Gawłowski

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)