Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
18.06.2020 09:52

Voicetel: Wartość rynku voicebotów w Polsce szybko zmierza do 100 mln zł

Warszawa, 18.06.2020 (ISBnews/ISBtech.pl) - Voicetel szacuje, że wartość rynku voicebotów w Polsce szybko zmierza do 100 mln zł, poinformował ISBtech prezes Dawid Wójcicki. W maju spółka zrealizowała niemal 200 tys. minut rozmów przez voiceboty, co daje podwojenie wobec średniej z I kw., a Voicetel ocenia, że to dopiero początek wzrostowej fali.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Gdy patrzę na to, co się dzieje m.in. wokół Voicetela od marca, to widzę, że voiceboty są na fali. I długo na niej pozostaną. Wśród naszych klientów są banki, ubezpieczalnie czy nawet centra medyczne. Ten rynek, według różnych szacunków, śmiało zmierza w Polsce w kierunku 80-100 mln zł rocznie. To już zauważalna skala"- powiedział ISBtech Wójcicki.

"Sam Voicetel, mający pozycję lidera w Polsce w klasie 'rozmawiających' botów, czyli Converastional AI, w I kwartale zanotował skokowe wzrosty. Zmiana na rynku ma charakter tektoniczny i jednocześnie trwały. Pandemia ograniczyła działalność call center i contact center, a zarazem napędziła szalone wzrosty. Sam Voicetel w maju realizował niemal 200 tys. minut rozmów realizowanych przez voiceboty (tzw. wskaźnik MPC - Minutes of ProcessedConversations)" - dodał Wójcicki.

Średnia z I kw. 2020 r. była poniżej 100 tys. minut, a jeszcze rok temu było to poniżej 50 tys. minut miesięcznie.

"To dopiero początek wzrostowej fali. Z wieloma klientami prowadzimy dojrzałą współpracę, wielu nowych testuje obecnie nasze usługi, tu rodzą się kolejne, długofalowe kontrakty. Nasze cele są ambitne, a 'trend is our friend'. Obok nowoczesnej technologii, zebraliśmy też solidny know-how w zakresie kluczowych dla contact center procesów obsługi klienta. Miesięcznie zastępujemy naszymi robotami trzy wydajne, 15-osobowe zespoły call center" - podsumował Wójcicki.

Voicetel Communications to spółka technologiczna działająca na polskim rynku usług wspierających działy telefonicznego kontaktu z klientem firm z różnych branż. Akcje spółki są notowane od maja 2016 r. na rynku NewConnect.

Sebastian Gawłowski

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz