Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AB chce uplasować obligacje warte do 100 milionów

0
Podziel się:

Środki z emisji zostaną wykorzystane na budowę nowego centrum logistycznego i zwiększenie kapitału obrotowego.

AB chce uplasować obligacje warte do 100 milionów
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bETbjMCt

AB w minionym tygodniu zakończyło road show, a w pierwszej połowie sierpnia chce uplasować obligacje o wartości do 100 milionów złotych. Środki z emisji zostaną wykorzystane na budowę nowego centrum logistycznego i zwiększenie kapitału obrotowego - poinformował Grzegorz Ochędzan, członek zarządu AB do spraw finansowych.

_ - Dywersyfikujemy strukturę finansowania, która do tej pory była oparta o kredyty bankowe. Dzięki obligacjom zamierzamy pozyskać stabilne finansowanie na dłuższy termin przy nadal atrakcyjnym oprocentowaniu _ - powiedział Ochędzan._ - W ubiegłym tygodniu odbyło się road show, a plasowanie odbędzie się w pierwszej połowie sierpnia _ - dodał.

AB w połowie lipca podpisało z Pekao SA umowę w sprawie emisji obligacji na łączną kwotę do 100 mln zł. Obligacje mają być niezabezpieczone, a proponowany czas do wykupu to pięć lat. Intencją spółki jest pozyskanie całej kwoty określonej przez program emisji obligacji, czyli 100 mln zł za jednym razem, jeśli uzyskane warunki emisji będą korzystne.

bETbjMCv

Ochędzan poinformował, że 45 mln zł z emisji obligacji ma zostać przeznaczone na centrum dystrybucyjne w Magnicach, które jest obecnie w trakcie budowy. Inwestycja ta ma zakończyć się z końcem pierwszej połowy 2015 r. Pozostałe 55 mln zł ma trafić na zasilenie kapitału obrotowego, w tym powiększenie portfolio produktowego.

_ - Obecny program emisji obligacji zabezpiecza nasze plany finansowe na najbliższe 3-5 lat. Nie zamierzamy zatem pozyskiwać dalszego finansowania zewnętrznego w tym okresie _ - powiedział Ochędzan.

bETbjMCW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)