Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AB kupi czeski AT Computers Holding

0
Podziel się:

AB podpisało umowę kupna 100 proc. akcji AT Computers Holding - jednego z największych przedsiębiorstw w branży teleinformatycznej działającego na terenie Czech i Słowacji.

AB kupi czeski AT Computers Holding
(PAP/EPA)

AB podpisało umowę kupna 100 proc. akcji AT Computers Holding - jednego z największych przedsiębiorstw w branży teleinformatycznej działającego na terenie Czech i Słowacji. Cena zakupu AT Computers Holding to 779 mln CZK (około 106,7 mln zł).

W komunikacie podano, że cena zakupu może zostać skorygowana w górę maksymalnie o 5,7 mln CZK. Cena może zostać też skorygowana w dół w przypadku nie wywiązania się przez sprzedających z zobowiązań opisanych w umowie, w tym nie osiągnięcia przez AT Computers Holding skonsolidowanego półrocznego zysku netto w wysokości 40 mln CZK.

AT Computers to spółka dystrybucyjna oferująca oprogramowanie, sprzęt IT, produkty elektroniki użytkowej oraz produkty technologii mobilnej na terenie Czech.

AT Compus jest największym przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją komputerów osobistych w Czechach o mocy produkcyjnej 100.000 sztuk komputerów rocznie.

_ AT Computers Holding jest właścicielem 100 proc. akcji AT Computers, AT Compus, Comfor Stores i AT Computer. _Comfor Stores to spółka zarządzająca siecią ponad 150 sklepów detalicznych na w Czechach.

AT Computer prowadzi działalność dystrybucyjną na terenie Słowacji.

Skonsolidowany obrót AT Computers Holding w 2006 roku wyniósł 6.832,9 mln CZK (około 936,1 mln zł), a zysk netto 71,9 mln CZK (9,9 mln zł).

Transakcja kupna AT Computers Holding wymaga zgody czeskiego oraz słowackiego urzędu antymonopolowego.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)