Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABC Data nie planuje większych inwestycji. Dywidenda...

0
Podziel się:

ABC Data w 2014 roku skupi się na rozwoju organicznym w obecnych lokalizacjach, ale rozmawia też o akwizycjach.

Norbert Biedrzycki, prezes ABC Data
Norbert Biedrzycki, prezes ABC Data
bESiKmOd

ABC Data z zysku za 2014 r. może wypłacić wyższą dywidendę niż za 2013 r. Spółka nie planuje żadnych istotnych nakładów inwestycyjnych, więc nie ma silnego zapotrzebowania na kapitał. Docelowo ABC Data chce działać poprzez trzy centra logistyczne, które będą wynajmowane.

_ - Zakładam, że zrealizujemy prognozę roczną, więc to oznaczałoby, że dywidenda za 2014 r. może być wyższa niż za 2013 r., bo planujemy utrzymać politykę dywidendową _ - powiedział PAP prezes spółki Norbert Biedrzycki.

Za 2013 r. ABC Data przeznaczyła na dywidendę 45,7 mln zł, czyli 0,36 zł na jedną akcję. Na kwotę dywidendy składa się 36,3 mln zł zysku netto za 2013 rok, 1,4 mln zł kapitału zapasowego z zysku z lat ubiegłych oraz 8 mln zł kapitału rezerwowego. ZWZ ABC Data upoważniło także zarząd do nabycia akcji własnych w celu ich dalszej odsprzedaży lub umorzenia. Na nabycie akcji będzie przeznaczone łącznie do 20 mln zł.

bESiKmOf

_ - Nie mamy w planach żadnych istotnych nakładów inwestycyjnych, więc nie mamy jakiegoś specjalnego zapotrzebowania na kapitał. Nie uważam, żeby wypłata wysokiej dywidendy i skup akcji własnych były jakimś ograniczeniem dla rozwoju spółki _ - powiedział prezes.

ABC Data w 2014 r. skupi się na rozwoju organicznym w obecnych lokalizacjach, ale rozmawia też o akwizycjach. Na nowych rynkach geograficznych pojawi się w 2015 r.

_ - W tym roku koncentrujemy się na rynkach, na których jesteśmy obecni. W przyszłym roku planujemy dalszą ekspansję geograficzną w kierunku północnym i południowym _ - powiedział Biedrzycki.

_ - Prowadzimy rozmowy ws. akwizycji, ciągle ktoś do nas przychodzi, ale póki co nie widzimy ciekawego podmiotu do przejęcia. Gdybyśmy chcieli kogoś kupić to oczywiście będziemy potrzebowali dodatkowego finansowania _ - dodał.

bESiKmOl

Docelowo spółka chce działać przez centra logistyczne w dogodnych lokalizacjach. - _ Wszystkie będą wynajmowane, umowy są dopinane, więc myślę, że zaczną działać w docelowym kształcie pod koniec przyszłego roku _ - powiedział prezes.

W czerwcu prezes ABC Data kupował akcje spółki, czego wcześniej nie robił. O zakupie akcji spółki informowała też wiceprezes zarządu. Biedrzycki wymienia kilka powodów, dla których zdecydował się na zakup akcji ABC Data.

_ - Po pierwsze uważam, że spółka oferuje wysoką stopę dywidendy, po drugie widzę spory potencjał w umowie z Apple, który będzie wsparciem dla wyników, a poza tym jest bardzo duża szansa na realizację tegorocznej prognozy, w co rynek zdaje się jeszcze nie wierzyć _ - powiedział.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bESiKmOG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)