Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABG Spin na koniec 08 chce być trzeci w branży pod względem zysku netto

0
Podziel się:

Łączące się spółki ABG Ster-Projekt i Spin na koniec 2008 roku chcą się uplasować na trzecim miejscu wśród krajowych spółek informatycznych pod względem uzyskanego zysku netto.

bFetBzJx

Łączące się spółki ABG Ster-Projekt i Spin, które od połowy tego roku będą działały jako jeden podmiot, na koniec 2008 roku chcą się uplasować na trzecim miejscu wśród krajowych spółek informatycznych pod względem uzyskanego zysku netto - poinformowali przedstawiciele ABG Ster-Projketu i Spinu.

"W 2006 roku łączny wynik netto pro-forma ABG Ster-Projektu i Spinu wyniósł 30,4 mln zł, co uplasowało nas na czwartej pozycji. Na koniec 2008 roku chcemy być na trzecim miejscu w Polsce, za Prokomem Software i Asseco" - powiedział prezes ABG Ster-Projekt, Dariusz Brzeski.

"Nie podajemy wartości bezwzględnych zysku jaki chcemy osiągnąć, gdyż np. sytuacja na rynku zamówień publicznych może się znacznie poprawić co przełoży się na wzrost wyników spółek IT, dlatego wolimy stawiać cel porównując się do konkurencji" - dodał.

bFetBzJz

Cele finansowe ABG Spin na lata 2007-2010 to uzyskanie marży EBITDA na poziomie 8-10 proc., marży netto na poziomie około 7 proc.. Brzeski poinformował też w poniedziałek, że spółka chce wypłacać w tych latach dywidendę na poziomie do 30 proc. zysku.

Wzrost rentowności ABG Spin ma się odbyć dzięki deklarowanemu już wcześniej celowi jakim jest wzrost przychodów ze sprzedaży oprogramowania własnego.

W 2007 roku 44,3 proc. sprzedaży mają stanowić przychody z oprogramowania, a 55,7 proc. przychody z integracji. Do roku 2010 udział sprzedaży oprogramowania ma się co roku stopniowo zwiększać, tak aby na koniec 2010 roku wzrosnąć do 54,35 proc. przychodów, a udział integracji ma spaść do 45,65 proc.

_ Rozwój ABG Spin ma być oparty zarówno na wzroście organicznym, jak i akwizycjach, jednak ze szczególnym uwzględnieniem tego pierwszego. _"Szczególną uwagę będziemy przywiązywać do rozwoju organicznego, który będzie się odbywał m.in. przez zwiększanie przychodów od najważniejszych klientów i zdobywaniu nowych klientów w branżach gdzie mamy największe doświadczenie" - powiedział Brzeski.

bFetBzJF

"Bardzo ważna będzie również ekspansja zagraniczna. Liczymy m.in. na utrzymanie trendu 30-40 proc. wzrostu przychodów od agencji i instytucji NATO" - dodał.

Prezes ABG Ster-Projektu poinformował, że akwizycje będą realizowane z dwóch głównych powodów: w celu poszerzania lub uzupełniania kompetencji i w celu zdobywania nowych rynków.

W pierwszym przypadku celem akwizycji byłaby inkorporacja przejętego podmiotu, w drugim możliwe są trzy scenariusze: inkorporacja, wprowadzenie przejętej spółki na giełdę lub sprzedaż pakietu kontrolnego.

"Cały czas się rozglądamy pod kątem akwizycji, ale na razie za wcześnie o tym mówić" - powiedział Brzeski.

bFetBzJG

W związku z połączeniem ABG Spin porządkuje swoją grupę kapitałową. Do tej pory sprzedane zostały udziały w spółce WiedzaNet, podpisana umowa sprzedaży firmy Cryptotech oraz dokonany zakup 87,04 proc. udziałów w spółce KKI-BCI.

ABG Spin planuje też sprzedać udziały w innych podmiotach zależnych, których działalność nie pasuje do polityki kompetencyjnej grupy.

Docelowo grupa będzie się składała z podmiotu dominującego ABG Spin i dwóch głównych podmiotów zależnych: DRQ i Kom-Pakt.

_ Brzeski nie wykluczył, że DRQ lub Kom-Pakt mogłyby trafić na giełdę. _"Na razie nie mamy jeszcze konkretnych planów w tym zakresie. Z tych dwóch spółek wydaje mi się, że bardziej do wprowadzenia na GPW nadaje się DRQ" - powiedział.

bFetBzJH

Początkowo jako trzecia spółka zależna będzie działał Optix.

"W 2008 roku planujemy pełną inkorporację tej spółki. Będzie ona centrum kompetencyjnym grupy w zakresie enterprise content management oraz dostarczania niezbędnej infrastruktury IT" - powiedział prezes ABG Ster-Projekt.

W ciągu kilku tygodni do grupy dołączy Instytut Innowacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Spółka ta jest obecnie w fazie tworzenia i będzie ona centrum badawczo-rozwojowym grupy.

W październiku 2006 roku ABG Ster-Projekt i Spin podpisały porozumienie o fuzji. Nastąpi ona przez przeniesienie majątku Spin na ABG Ster-Projekt w zamian za akcje, które ABG Ster-Projekt wyda akcjonariuszom Spinu.

bFetBzJI

Akcjonariusze Spinu obejmą łącznie 24.332.414 akcji połączeniowych. Spółka powstała z połączenia przyjmie nazwę ABG Spin SA, jej prezesem będzie Dariusz Brzeski, a funkcję wiceprezesa obejmie obecny prezes Spinu Michał Górski.

Walne zgromadzenia akcjonariuszy spółek planowane są na maj 2007 roku, a finalizacja fuzji na koniec czerwca 2007 roku.

bFetBzKa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)