Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABS kupi jeszcze coś małego

0
Podziel się:

Asseco Business Solutions dokona niewielkiej akwizycji w I kw. 2008 roku. Transakcja może mieć wartość ok. 5 mln zł.

ABS kupi jeszcze coś małego
(PAP/Maciej Belina Brzozowski)

Spółka informatyczna Asseco Business Solutions (ABS) dokona niewielkiej akwizycji w I kw. 2008 roku, poinformował prezes Romuald Rutkowski. Transakcja może mieć wartość ok. 5 mln zł.

"Większość środków pozyskanych z emisji przeznaczymy na przejęcie akcji spółki Anica System, pozostałe wykorzystamy na jeszcze jedną akwizycję, która pozostanie prawdopodobnie zrealizowana w I kw. przyszłego roku" - powiedział Rutkowski dziennikarzom w dniu debiutu swojej firmy na Giełdzie Papierów Wartościowych.

ABS pozyskało z giełdy ok. 62 mln zł brutto. Początkowo planowało, że będzie to ok. 70 mln zł. Oprócz przejęcia akcji Anica System przygotowywano dwie mniejsze akwizycje. Rutkowski poinformował, że ABS nadal rozmawia z dwiema firmami, ale sfinalizuje transakcję z jedną z nich.

ABS podpisało już list intencyjny w sprawie przejęcia pakietu 60,5% akcji Anica System od swojej spółki-matki Asseco Poland za ok. 55 mln zł pochodzących z emisji. Prezes Asseco Poland podkreśla, że transakcje wewnątrz grupy będą się odbywały po wycenach księgowych. Asseco Poland zapłaciło za pakiet akcji Anica System 54,78 mln zł.

"Chcemy docelowo mieć 100% akcji Anica System" - powiedział Rutkowski. Dodał, że prawdopodobnie ABS zapłaci za kolejne udziały emisją kierowaną własnych akcji.

Asseco Poland poinformował w zeszłym tygodniu, że w skład ABS wejdzie spółka Asseco Systems, która poprzednio miała być samodzielnym pionem grupy i wejść na GPW.

"Na razie priorytetem jest dla nas realizacja tych planów, które przedstawiliśmy inwestorom" - powiedział Rutkowski. Nie chciał oceniać, kiedy ABS mógłby wchłonąć Asseco Systems, zaznaczył, że spółka może przejąć wydzielone jednostki grupy Prokom Software.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)