Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Action ma 30 mln zł na skup akcji własnych

0
Podziel się

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Action, zwołane na 30 września, upoważni zarząd do przeprowadzenia skupu akcji własnych, wynika z projektów uchwał.

Action ma 30 mln zł na skup akcji własnych
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bEgzSBMB

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Action, zwołane na 30 września, upoważni zarząd do przeprowadzenia skupu akcji własnych, wynika z projektów uchwał. Na buy-back spółka będzie mogła przeznaczyć do 30 mln zł.

_ Zarząd proponując podjęcie uchwały w tej sprawie opierał się przede wszystkim na zaistniałej i utrzymującej się tendencji spadkowej kursów akcji spółki na GPW. W ocenie zarządu aktualna sytuacja w tym zakresie powoduje, iż giełdowa wycena akcji spółki nie odpowiada ich wartości godziwej. Przeprowadzenie odkupu akcji własnych przez spółkę przyczyni się do wzrostu ich wartości, co w konsekwencji zgodne jest z interesami zarówno inwestorów (którzy lokują w akcje spółki w horyzoncie średnio- i długoterminowym), jak i spółki (niska cena akcji skutkuje także zmniejszeniem poziomu kapitalizacji spółki, co pociąga za sobą negatywne konsekwencje w sferze finansów) _ - czytamy w uzasadnieniu uchwały przedstawionym przez zarząd.

Spółka zaznacza, że zaproponowana konstrukcja programu odkupu akcji własnych stanowi narzędzie umożliwiające kontrolę sytuacji rynkowej i reagowanie na nią.

bEgzSBMD

Wcześniej prezes Piotr Bieliński poinformował, że zarząd zaproponuje taki plan skupu akcji własnych, który pozwoli reagować na spadek kursu. Zaznaczył też, że spółka nadal planuje wypłacać dywidendę.

Wydane upoważnienie ma obowiązywać przez 5 lat. Walne ma uchwalić też utworzenie kapitału rezerwowego w wysokości 30 mln zł.

Action miał 17,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 8,08 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1112,16 mln zł wobec 970,67 mln zł rok wcześniej. Spółka prognozuje, że może osiągnąć w całym roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 34,08 mln zł i 2.426,48 mln zł przychodów.

| |
| --- |

bEgzSBNe
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)