Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Action sprzedał 51 proc. udziałów Action Ukraina

0
Podziel się:

Dystrybutor IT, spółka Action, sprzedał 51 proc. udziałów w spółce Action Ukraina na rzecz wspólnika w tej firmie, Blue Mare LLP z siedzibą w Wielkiej Brytanii, za 2 mln dolarów.

Action sprzedał 51 proc. udziałów Action Ukraina
bETUNNYl

Umowa w tej sprawie została zawarta 31 grudnia 2009 roku.

_ Na podstawie tej umowy Action SA sprzedała całość posiadanego udziału w kapitale zakładowym Action Ukraina Sp. z o.o. Udział ten wynosił 51 proc. kapitału zakładowego i tyle samo głosów na zgromadzeniu wspólników Action Ukraina Sp. z o.o.. Cena sprzedaży ustalona została przez strony umowy na kwotę 2.000.000 dolarów _ - głosi komunikat.

W wyniku zawarcia powyższej transakcji Action nie jest wspólnikiem Action Ukraina.

bETUNNYn

W połowie września prezes Action informował, że bierze pod uwagę wszystkie scenariusze dotyczące rynku ukraińskiego, w tym wycofanie się spółki z działalności na nim. Jednak w październiku prezes Action Piotr Bieliński powiedział agencji ISB, że spółka postanowiła, że nie wycofa się z Ukrainy, ponieważ ocenia, iż tamtejszy rynek najgorsze ma już za sobą.

Obecnie spółka zrównuje swój rok obrotowy z kalendarzowym. W związku z tym jego rok finansowy (rozpoczęty w sierpniu zeszłego roku) będzie miał 17 miesięcy. Spółka podała wyniki za V kwartał swojego roku 2008/09 (sierpień-październik). W tym okresie grupa osiągnęła zysk netto na poziomie 8,38 mln zł wobec 18,42 mln zł skonsolidowanej straty w okresie sierpień-październik 2008 r. (czyli w I kwartale obecnego roku obrachunkowego). Przychody wyniosły odpowiednio 495,54 mln zł wobec 608,41 mln złotych.

bETUNNYO
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)