Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Action szykuje się na komórki

0
Podziel się:

Dystrybutor sprzętu komputerowego Action podpisał umowę z Samsung Polska

bFeTZVHF

Dystrybutor sprzętu komputerowego Action, który w lipcu zadebiutował na GPW, podpisał umowę z Samsung Polska, co ma być pierwszym krokiem do wejścia na rynek dystrybucji telefonów komórkowych. W najbliższym czasie spółka planuje podpisanie umów z kolejnymi producentami komórek - poinformował Action w komunikacie.

”Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie dystrybucji telefonów komórkowych ponieważ ten rynek bardzo szybko się rozwija i ma przed sobą dobre perspektywy. W planach mamy podpisanie umów z kolejnymi producentami aparatów dzięki czemu nasza oferta będzie zawierać marki większości renomowanych firm" - powiedział wiceprezes Action Piotr Bieliński.

"Cały czas są prowadzone rozmowy z kolejnymi producentami i w najbliższych dniach będziemy o nich informowali. Na rynku liczy się pięciu, czy sześciu graczy i chcemy mieć ich wszystkich w ofercie" – dodał

bFeTZVHH

"W tym roku dystrybucja telefonów nie dołoży dużo do naszych przychodów, może to być około 0,5 proc. obrotów. W przyszłym roku liczymy, że ta działalność będzie się rozwijała bardzo dynamicznie i powinna dojść do 5, może 8 proc. obrotów. W perspektywie najbliższych lat chcemy być liderem wśród dystrybutorów IT mających komórki w swojej ofercie" - powiedział PAP Bieliński.

Spółka będzie oferowała aparaty na tzw. otwartym rynku, czyli niezwiązanym z kanałami sprzedaży operatorów komórkowych. Swoją ofertę Action będzie kierować głównie do osób korzystających z kart pre-paid.

Według danych firmy badawczej GfK Polonia, na które powołuje się Action, w 2005 roku na rynku krajowym zostało sprzedanych 6,4 mln. Telefonów komórkowych. Około 320-450 tys. z nich znalazło nabywców na otwartym rynku. Szacunki wskazują, że w tym roku klientów znajdzie 7,5 mln sztuk, a liczba telefonów kupionych na otwartym rynku wzrośnie do 1,1 mln.

Prognoza grupy Action zakłada, że w roku obrotowym 2005/06 skonsolidowany zysk netto wyniesie 16,3 mln zł, a przychody 1,45 mld zł. W roku 2006/07 zysk ma wzrosnąć do 22,9 mln zł, a przychody do 1,75 mld zł. Rok obrotowy Action kończy 31 lipca.

bFeTZVIi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)