Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Action wyda nawet 25 milionów złotych

0
Podziel się:

Action zamierza ukończyć rozbudowę centrum logistycznego do lipca przyszłego roku, a przewidywane nakłady inwestycyjne na rozbudowę zaplanowane na 2014 r. to 20-25 mln złotych.

Action wyda nawet 25 milionów złotych
(Agencja Martis CONSULTING)
bFflrAjV

Action zamierza ukończyć rozbudowę centrum logistycznego do lipca przyszłego roku, a przewidywane nakłady inwestycyjne na rozbudowę zaplanowane na 2014 r. to 20-25 mln zł - poinformował na konferencji prezes spółki Piotr Bieliński.

_ - Do końca lipca chcemy zakończyć rozbudowę centrum logistycznego. Nowe możliwości logistyczne pozwolą nam na zwiększenie obrotów, a także rozszerzenie oferty o produkty z nowych branży _ - powiedział Bieliński._ - Nakłady inwestycyjne na ten cel zaplanowane na przyszły rok to około 20-25 mln zł _ - dodał.

Spółka informowała w marcu o planie rozbudowy magazynu o 12 tys. metrów kwadratowych. Nowe centrum logistyczne spółki zapewni, według zapowiedzi prezesa, dwukrotne zwiększenie liczby obsługiwanych indeksów.

bFflrAjX

Action skupia się obecnie na ekspansji na rynku niemieckim, by przygotować się do wejścia na szerszy rynek europejski.

_ - Jesteśmy zadowoleni z tempa rozwoju Devil. Silna pozycja w Niemczech będzie dla nas dobrą bazą do wyjścia na całą Europę. Już teraz Devil ma ogromne znaczenie dla wzrostu marek własnych, szczególnie ActiveJet _ - powiedział Bieliński.

Dodał, że Devil, spółka zależna grupy działająca na rynku niemieckim, będzie jeszcze przez najbliższe kwartały _ neutralna finansowo _.

Bieliński wskazał również na wysoką dynamikę wzrostu w kraju._ - W trzecim kwartale zanotowaliśmy niemal 29 proc. wzrostu sprzedaży na rodzimym rynku, to efekt intensywnej pracy nad rozwojem wszystkich kanałów sprzedażowych. Stale rozszerzamy portfolio produktowe, podpisujemy nowe umowy z kluczowymi producentami, jesteśmy aktywni na polu przetargów i sprzedaży korporacyjnej. W trzecim kwartale uczestniczyliśmy w realizacji zamówień przetargowych o łącznej wartości ponad 123 mln zł _ - powiedział.

bFflrAkd
bFflrAky
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)