Notowania

newconnect
28.03.2011 11:08

Ad Astra chce pozyskać 5,8 mln złotych

Spółka Ad Astra Executive Charter, która działa na rynku przewozów lotniczych typu VIP oraz szkoleń lotniczych, planuje pozyskać ok. 5,8 mln zł z oferty prywatnej, w której sprzeda akcje stanowiące 36 proc. w podniesionym kapitale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot. Ad Astra Executive Charter)

Spółka Ad Astra Executive Charter, która działa na rynku przewozów lotniczych typu VIP oraz szkoleń lotniczych, planuje pozyskać ok. 5,8 mln zł z oferty prywatnej, w której sprzeda akcje stanowiące 36 proc. w podniesionym kapitale, poinformował prezes Dariusz Szpineta. Po emisji spółka wejdzie na NewConnect, ale jest możliwe, że jeszcze w tym roku przeniesie się na rynek główny.

_ Ta pierwsza emisja i NewConnect to dla nas tylko schodek w drodze na rynek główny. Kolejną emisję możemy zrealizować bardzo szybko _ - powiedział ISB Szpineta.

Pozyskane środki spółka chce przeznaczyć na zakup samolotów, w tym odrzutowca typu Hawker Beechcraft Premier A1. Ad Astra chce tez kupić osiem samolotów szkoleniowych. M.in. dzięki nim spółka chce rozwijać ośrodek szkoleniowy dla pilotów i mechaników z całej UE i osiągnąć liczący się udział w europejskim rynku szkoleniowym.

,,Zdecydowaną większość środków pozyskanych w tej emisji przeznaczamy na rozwój centrum szkoleniowego, dzięki niemu zrealizujemy prognozy na najbliższy okres" - zaznaczył szef Ad Astra.

Strategicznym celem spółki jest jednak wejście na rynek czarterowy.

_ Możemy ten cel zrealizować kupując np. dwa większe samoloty, albo przejmując lokalnego przewoźnika tego typu _ - wyjaśnił Szpineta. Ten drugi wariant wydaje się bardzo prawdopodobny, bo sytuacja polityczna w Afryce Północnej postawiła część przewoźników czarterowych w trudnej sytuacji finansowej. Szpineta dodał, że kolejna emisja byłaby związana właśnie z planami wejścia na rynek czarterowy (a także przejściem na rynek główny) i mogłaby być zrealizowana nawet we wrześniu.

_ Wartość naszej spółki została oszacowana przy wykorzystaniu metody zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF - Discounted Cash Flow) oraz w oparciu o analizę porównawczą światowych spółek z branży usług transportu lotniczego i wynosi 16,3 mln zł, uwzględniając posiadane certyfikaty lotnicze _ - powiedział Szpineta.

Spółka współpracuje z agendami rządowymi, m.in. także z Parlamentem Europejskim. W przyszłości chce obsługiwać takie wydarzenia, jak Euro 2012, Festiwal w Cannes, czy Forum Ekonomiczne w Krynicy. Ma też plany związane z niszowymi segmentami rynku, jak przewozy medyczne (m.in. organów do przyczepów), czy przewozy izotopów (dysponuje odpowiednimi certyfikatami).

Ad Astra w 2009 r. zanotowała 68,9 tys. zł zysku netto przy przychodach na poziomie 4,70 mln zł. W 2010 r. ma to być odpowiednio 106,5 tys. i 1,25 mln zł. Prognoza na 2012 r. przewiduje przychody na poziomie 22,12 mln zł i 2,23 mln zł zysku netto.

| |
| --- |

Tagi: newconnect, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz