Notowania

tauron
21.06.2013 15:38

Agencja ratingowa Fitch oceniła Taurona. Jaka perspektywa?

Fitch potwierdził długoterminowe ratingi IDR Tauronu na poziomie BBB z perspektywą stabilną - podała agencja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TAURONPE)

Fitch potwierdził długoterminowe ratingi IDR Tauronu na poziomie BBB z perspektywą stabilną - podała agencja.

Według agencji Fitch ratingi odzwierciedlają pozycję Tauronu w krajowym segmencie dystrybucji energii elektrycznej oraz w segmencie wytwarzania. Podano, że ratingi są jednocześnie ograniczone przez pogarszające się wyniki finansowe segmentu wytwarzania, niewielką dywersyfikację źródeł wytwarzania (flota wytwarzania oparta głównie na węglu kamiennym) oraz przewidywane przez Fitch pogorszenie wskaźników kredytowych spółki w latach 2013-2017.

_ - Wyższy poziom EBITDA pochodzący z regulowanego segmentu dystrybucji, głównie dzięki całorocznej kontrybucji nabytego w grudniu 2011 roku Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego., umożliwił spółce zniwelowanie negatywnego wpływu niższej rentowności segmentu wytwarzania w 2012 roku _ - napisano.

W komunikacie podano również, że Fitch oczekuje, iż dźwignia finansowa netto grupy (wskaźnik wyliczany przez Fitch jako skorygowany dług netto do sumy przepływów środków z działalności operacyjnej (FFO) i odsetek) wzrośnie do poziomu około 3 w roku 2015 z poziomu 1,3 na koniec 2012 roku, z powodu wysokich nakładów inwestycyjnych oraz niższego poziomu FFO wynikającego ze słabszych wyników finansowych segmentu wytwarzania.

Tagi: tauron, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz