Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
agora
04.08.2005 10:30

Agora rozpocznie skupowanie własnych akcji

Agora rozpocznie 18 sierpnia 2005 r. program skupowania akcji własnych, na który chce przeznaczyć 120 mln zł. Buy back będzie trwał maksymalnie do 30 czerwca 2006 r. - poinformowała Agora w czwartek w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Agora rozpocznie 18 sierpnia 2005 r. program skupowania akcji własnych, na który chce przeznaczyć 120 mln zł. Buy back będzie trwał maksymalnie do 30 czerwca 2006 r.

Spółka może nabyć akcje stanowiące nie więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego spółki.

"Program będzie trwał maksymalnie do dnia 30 czerwca 2006 roku, nie dłużej jednak niż do chwili wyczerpania środków finansowych przeznaczonych przez walne zgromadzenie na realizację programu uchwałą nr 3 z dnia 22 czerwca 2005 roku" - podała Agora.

Za zgodą rady nadzorczej zarząd może zakończyć program przed wygaśnięciem upoważnienia udzielonego przez WZA.

Akcje, notowane na GPW, będą skupowane w celu ich umorzenia i obniżenia kapitału zakładowego spółki.

Do realizacji wykupu wybrane zostały dwa biura maklerskie, które będą dokonywały skupu akcji spółki wyłącznie za pośrednictwem GPW, bez zawierania transakcji pakietowych.

Liczba nabywanych przez Agorę akcji w każdym dniu programu nie może przekroczyć 25 proc. odpowiedniej średniej dziennej wielkości obrotów akcjami na GPW w ciągu 20 dni poprzedzających bezpośrednio każdy dzień nabycia.

Natomiast cena, po której będą skupowane akcje "nie może być wartością wyższą spośród: ceny ostatniego niezależnego obrotu i najwyższej, bieżącej, niezależnej oferty zakupu w transakcjach zawieranych na sesjach giełdowych GPW oraz dodatkowo nie może być wyższa o więcej niż 2 proc. od kursu zamknięcia akcji Agory na sesji bezpośrednio poprzedzającej dzień nabywania akcji".

"Zarząd Agory SA pragnie podkreślić, że dalszy rozwój jest nadrzędnym celem Agory i na ten cel spółka chce przede wszystkim przeznaczać środki, budując długoterminową wartość dla akcjonariuszy poprzez akwizycje i uruchamiając nowe projekty" - podała spółka w komunikacie.

Zgodnie z polityką dywidendową, spółka będzie zwracać akcjonariuszom nadwyżkę wolnych środków pieniężnych w formie corocznej dywidendy oraz poprzez skupowanie własnych akcji w celu umorzenia.

Tagi: agora, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz